Hakkımızda

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış olan 350 yıllık tarihe sahip geleneksel Ambar yapıları…

Bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerleri göz önüne alınarak tasarlanan mimari projenin ana ilham kaynağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış olan 350 yıllık tarihe sahip geleneksel “Ambar” yapıları. Likya uygarlığının izlerini taşıyan “Ambar” ların yapısal ölçü ve oranlarını çağdaş bir yorumla sunan “Ambar Evleri” doğaya saygılı malzemeler kullanılarak inşa edildi.  

Çevrede bulunan 100 yıllık eski köy evlerinden çıkarılan ahşap elemanlar kullanıldı. Doğal yapıyı bozmayan minik patikalarla ulaşabildiğiniz her bir birim, deniz manzarasını kucaklayan geniş cam yüzeyleri ile arazinin doğal yapısına uygun olarak konumlandırıldı. Doğanın günlük ritmini her an, her perspektiften yaşayabilmenizi mümkün kılan yalın ve huzurlu bir ortam.

“Ambar Evleri” size ihtiyacınız olan her türlü çağdaş konfor olanakları ile hizmet veriyor. Eviniz için gerekli tüm eşya ve ev aletleri mevcut. İnternetiniz, telefonunuz ve çok ihtiyaç olmasa da televizyonunuz hizmetinizde.  Soğutmanız doğal iklim serinliği, ısınmak içinse yerden ısıtma sistemi  ile kuzine ve ocaklığı kullanabiliyorsunuz. 
Doğal kaynak suyu kullanılan havuzunuz ve Jakuzi ise tamamen size özel. Buzdolabı, fırın, ocak, bulaşık makinası ve her türlü mutfak ekipmanı ile tamamlanmış mutfağınızda  bahçenizden toplayabileceğiniz ve köy halkından temin edebileceğiniz yöresel, taze ürünlerle keyfinizce yemekler yapabilir, aynı zamanda verandada bulunan köy ocaklığında odun ateşi keyfiyle unutamayacağınız lezzetler hazırlayabilirsiniz.

“Ambar Evleri”,  Işık Ülkesi Likya’nın büyüleyici doğası ve eşsiz tarihi dokusu eşliğinde, huzur dolu gerçek bir alternatif tatil önerisi. Kalkan-Sarıbelen-Kaş sahil yolu üzerinde yer alan “Ambar Evleri” muhteşem deniz ve dağ manzarası, temiz havası ve zengin florası ile kent yaşamının stresli yoğunluğundan, kalabalıklardan, trafikten  uzak, köye dönüş tadında huzurlu bir tatil için aradığınız ideal ortamı sunuyor.

Sürdürülebilir mimari anlayışı ile tasarlanmış, bütünüyle yöresel ve doğal malzemelerin kullanıldığı, her türlü çağdaş konfora ve özel havuza sahip taş ve ahşap dağ evleri, Kaputaş Vadisi üzerinden muhteşem bir deniz manzarası ile kucaklıyor misafirlerini. Kendinizi, denizden 800m yüksekte, huzur dolu bir doğa ile sarmalanmış, masmavi bir gökyüzünün altında  Akdeniz meltemlerinin fısıltılarını dinlerken bulacaksınız. “Ambar Evleri” size deniz, kum ve güneş odaklı, herkesin uyguladığı kurallar gölgesinde yaşanan tatil konseptinin dışında, sunduğu alternatif bir tatil ve yaşam biçimi ile öne çıkıyor. Aradığınız huzurlu, sakin ve ekolojik  özel deneyimi,  doğanın size sunduğu ritim eşliğinde, kalabalıkların gittiği yerlerden uzak  bu çok özel  mekanda yaşayabilirsiniz.

Bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerleri göz önüne alınarak tasarlanan mimari projenin ana ilham kaynağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış olan 350 yıllık tarihe sahip geleneksel “Ambar” yapıları. Likya uygarlığının izlerini taşıyan “Ambar” ların yapısal ölçü ve oranlarını çağdaş bir yorumla sunan “Ambar Evleri” doğaya saygılı malzemeler kullanılarak inşaa edildi.  Çevrede bulunan 100 yıllık eski köy evlerinden çıkarılan ahşap elemanlar kullanıldı. Doğal yapıyı bozmayan minik patikalarla ulaşabildiğiniz her bir birim, deniz manzarasını kucaklayan geniş cam yüzeyleri ile arazinin doğal yapısına uygun olarak konumlandırıldı. Doğanın günlük ritmini her an, her perspektifden yaşayabilmenizi mümkün kılan yalın ve huzurlu bir ortam.

Tüm alışveriş, banka, restoran ve eğlence olanaklarına sahip Kalkan’a 10 dakikalık sürüş mesafesinde, tertemiz bir ortamda, gerçek köy hayatının keyfini tadabileceğiniz  Sarıbelen “Ambar Evleri” nden Likya Bölgesinin tüm tarihi ve doğal ören yerlerine ve havaalanlarına kolay ulaşım imkanlarına sahipsiniz. Dünyanın sayılı yürüyüş güzergahlarından biri olan Likya Yolu parkurlarını deneyebilir, aynı zamanda zengin bir floraya  ve muhteşem deniz manzarasına sahip dağ yollarında unutulmaz doğa ve tarih keşif yürüyüşleri yapabilirsiniz. Bisiklet sürebilir, kısa bir mesafede su ve su altı sporlarını yapma imkanı bulabilirsiniz. Dünya kültür mirasları olarak tanınmış Patara, Xhantos, Tlos gibi Likya antik kent merkezlerine kültürel geziler yapabilirsiniz.

 Doğayla bütün ve ekolojik bir yaşam deneyimini doğaya saygı anlayışı ile sunan Ambar Evleri, doğal su kaynakları kullanıyor.

 Doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen sürdürülebilir tarım yöntemleriyle yetişmiş ağaçlarınızın dalından meyvenızı koparabilir, bahçenizden sebzenizi  toplayabilir,  yanıbaşınızdaki çobandan taze sütünüzü ve peynirinizi  alabilir, organik beslenmenin keyfini en doğal haliyle sürebilirsiniz.

“Ambar Evleri” size ihtiyacınız olan her türlü çağdaş konfor olanakları ile hizmet veriyor. Eviniz için gerekli tüm eşya ve ev aletleri mevcut. İnternetiniz, telefonunuz ve çok ihtiyaç olmasa da televizyonunuz hizmetinizde.  Soğutmanız doğal iklim serinliği, ısınmak içinse yerden ısıtma sistemi  ile kuzine ve ocaklığı kullanabiliyorsunuz. Doğal kaynak suyu kullanılan havuzunuz, hergün temizleniyor. Buzdolabı, fırın, ocak, bulaşık makinası ve her türlü mutfak ekipmanı ile tamamlanmış mutfağınızda  bahçenizden toplayabileceğiniz ve köy halkından temin edebileceğiniz yöresel, taze ürünlerle keyfinizce yemekler yapabilir, aynı zamanda verandada bulunan köy ocaklığında odun ateşi keyfiyle unutamayacağınız lezzetler hazırlayabilirsiniz.

“Ambar Evleri” nde sabahları kuş cıvıltıları ile uyanıp, öğlen keçilerin çıngırak sesi ile huzur bulup, akşam günbatımlarında denizin üzerinden batan güneşin ebruli renklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Gecenin huzur dolu sessizliğinde binlerce yıldızın aydınlattığı gökyüzünün altında ailenizle,  dostlarınızla unutulmaz anılar edinebilirsiniz. Akdeniz’in dinginliğine, bahar çiçeklerinin kokusuna, serin meltemlere ve Likya tarihinin izlerine davet ediyor sizi “Ambar Evleri”

ŞEMSA ÖZCAN Mimar (O.D.T.Ü.)

SERDAR ÖZCAN Mimar (İ.T.Ü.)


Ambar Evleri

Ücretten itibaren: 36,000 5 gece


Ücretten itibaren: 37,500 5 gece


Ücretten itibaren: 36,000 5 gece


Ücretten itibaren: 37,500 5 gece