AMBAR EVLERİ

BÜYÜLEYİCİ BİR DOĞA VE EŞSİZ BİR TARİH DOKUSU EŞLİĞİNDE GERÇEK BİR ALTERNATİF TATİL

HAKKIMIZDA

 

Bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerleri göz önüne alınarak tasarlanan mimari projenin ana ilham kaynağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış olan 350 yıllık tarihe sahip geleneksel "Ambar" yapıları. Likya uygarlığının izlerini taşıyan "Ambar" ların yapısal ölçü ve oranlarını çağdaş bir yorumla sunan "Ambar Evleri" doğaya saygılı malzemeler kullanılarak inşaa edildi.  

Çevrede bulunan 100 yıllık eski köy evlerinden çıkarılan ahşap elemanlar kullanıldı. Doğal yapıyı bozmayan minik patikalarla ulaşabildiğiniz her bir birim, deniz manzarasını kucaklayan geniş cam yüzeyleri ile arazinin doğal yapısına uygun olarak konumlandırıldı. Doğanın günlük ritmini her an, her perspektifden yaşayabilmenizi mümkün kılan yalın ve huzurlu bir ortam.

 


 

   

   "Ambar Evleri" size ihtiyacınız olan her türlü çağdaş konfor olanakları ile hizmet veriyor. Eviniz için gerekli tüm eşya ve ev aletleri mevcut. İnternetiniz, telefonunuz ve çok ihtiyaç olmasa da televizyonunuz hizmetinizde.  Soğutmanız doğal iklim serinliği, ısınmak içinse yerden ısıtma sistemi  ile kuzine ve ocaklığı kullanabiliyorsunuz. 

Doğal kaynak suyu kullanılan biyolojik havuzunuz ve Jakuzzi ise tamamen size özel. Buzdolabı, fırın, ocak, bulaşık makinası ve her türlü mutfak ekipmanı ile tamamlanmış mutfağınızda  bahçenizden toplayabileceğiniz ve köy halkından temin edebileceğiniz yöresel, taze ürünlerle keyfinizce yemekler yapabilir, aynı zamanda verandada bulunan köy ocaklığında odun ateşi keyfiyle unutamayacağınız lezzetler hazırlayabilirsiniz.

 

  

 

           

Ambar Evleri'nin hedefi doğal ve sürdürülebilir yaşam ilkeleri, bölgenin tarihi, kültürel değerlerini, coğrafi ve ekonomi verilerini dikkate alan tasarımı ile Kaş ve Kalkan bölgesinde özgün bir ekolojik turizm destinasyonu olarak hizmet vermek. Doğanın içinde, deniz ve dağ manzarasına hakim, tarihsel, kültürel, aynı zamanda evrensel çizgilere sahip konaklama birimleri kullanıcılarının beklentilerini en üst seviye de karşılamak üzere tasarlandı.

ŞEMSA ÖZCAN Mimar (O.D.TÜ.)

SERDAR ÖZCAN Mimar (I.TÜ.)